Toyota poszerza swoją ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością

Nowa zabudowa Mobility Base

2021-07-19

Toyota poszerza ofertę skierowaną do osób z niepełnosprawnością, wprowadzając do swojej oferty nową zabudowę Mobility Base dla modelu PROACE Verso. Wariant ten powstał z myślą o zamówieniach instytucji publicznych.

Co Toyota proponuje osobom z niepełnosprawnością?

Propozycji jest wiele i każda z nich jest dostosowana do konkretnych potrzeb. Są to m.in. modyfikacje samochodów osobowych, które umożliwiają osobom z niepełnosprawnością kierowanie pojazdem. Z kolei modele PROACE Verso i PROACE CITY Verso mogą być przystosowane do transportu osób na wózku inwalidzkim.

Teraz ta oferta zostaje poszerzona o jeszcze jeden wariant – Mobility Base, który spełnia typowe warunki zamówień i procedur przetargowych instytucji publicznych.

Samochody osobowy przystosowane dla osób z niepełnosprawnością

Dużą popularnością cieszy się rozwiązanie umożliwiające samodzielne korzystanie z samochodu osobom z ograniczoną sprawnością, czyli system Carospeed. Pozwala on na przyspieszanie i hamowanie przy użyciu dźwigni umieszczonej pomiędzy kierownicą a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów. System nie ingeruje w konstrukcję auta, a po jego demontażu samochód wraca do stanu fabrycznego.

Modyfikacja ta o wartości 6 500 zł jest oferowana za darmo do wybranych modeli – od AYGO po Camry. Wystarczy przedstawić orzeczenie lekarskie o niepełnosprawności.

Dostępne są przy tym wszelkie inne rabaty i promocje. Klienci zamawiający samochód z systemem Carospeed mogą skorzystać także z Leasingu KINTO ONE dla firm oraz Leasingu Konsumenckiego KINTO ONE dla osób prywatnych.

System Carospeed można wypróbować w wybranych salonach Toyoty, które posiadają auta testowe z tym wyposażeniem.

Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty
Przewóz osób na wózkach inwalidzkich

PROACE Verso i PROACE CITY Verso można wyposażyć w specjalistyczne zabudowy Mobility, które umożliwią przewóz osób na wózkach inwalidzkich.

We wnętrzu znaleźć można kompleksowy, atestowany zestaw do zabezpieczenia podróżnego na czas jazdy – montowany zamiennie z trzecim rzędem siedzeń. Zabudowa Mobility dla PROACE Verso zawiera dodatkowo mocowania dla wózka inwalidzkiego, czyli listwy w podłodze, pasy mocujące wózek i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa dla osoby na wózku. Samochód otrzymuje także oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym.

Zabudowy do przewozu osób z niepełnosprawnością można uzupełnić o dodatkowe opcje. Należą do nich wysuwany stopień, poręcze, oznakowanie progów, zestaw mocowań drugiego wózka oraz platforma najazdowa, która dostępna jest dla PROACE Verso w wersji Long.

PROACE Verso Mobility Base

Zabudowa Mobility Base to nowość w ofercie Toyoty. Spełnia ona wymagania instytucji publicznych i jest zgodna z przepisami dotyczącymi przewozu osób z niepełnosprawnością. Może być przedmiotem dofinansowania do samochodów zakupionych przez jednostki organizacyjne w ramach przetargów czy postępowań publicznych na pojazdy dostosowane do przewozu osób na wózku inwalidzkim.

Toyota PROACE Verso po doposażeniu o zabudowę Mobility Base otrzymuje listwy do mocowania pasów, montowane we wnętrzu, a także wymagane oznakowanie pojazdu, czyli odpowiednie emblematy na masce i tylnych drzwiach oraz dodatkowe kierunkowskazy na słupkach D. Samochód otrzymuje także dokument homologacji, uprawniający do rejestracji auta przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Toyota PROACE CITY Verso do przewozu osób z niepełnosprawnością

Doskonałą alternatywą dla PROACE Verso jest zwinny, kompaktowy PROACE CITY Verso, który również można zamówić w wersji przystosowanej do przewozu osób na wózku inwalidzkim.

Zobacz nową zabudowę w ofercie Toyoty

Zabudowa Mobility jest dostępna dla PROACE CITY Verso Business lub Family z nadwoziem Long o długości 4,7 m. Modyfikacje obejmują obniżenie podłogi tylnej części pojazdu, przebudowę tylnego zderzaka oraz system mocowań z 4-punktowymi pasami mocującymi wózek w pojeździe i 3-punktowymi pasami dla siedzącej na nim osoby. Zestaw zawiera także oświetlenie LED przedziału dla pasażera oraz aluminiową, rozkładaną rampę z siłownikami wspomagającymi składanie, po której można łatwo wprowadzić osobę na wózku do wnętrza pojazdu.

Wszystkie zabudowy Toyoty skierowane do osób z niepełnosprawnością posiadają homologację. To ułatwia rejestrację pojazdu i sprawia, że cena zabudowy zostanie doliczona do ceny samochodu na jednej fakturze oraz może zostać objęta wszystkimi formami finansowania samochodu oferowanymi przez Toyotę.

Zarówno samochód, jak i zabudowy otrzymują gwarancję na 3 lata lub milion kilometrów.

Dowiedz się więcej

50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska Budowa Roku 2020 Co 11 minut nowa Corolla Co 11 minut nowa Corolla Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach Toyoty Wirtualne projektowanie aut Wirtualne projektowanie aut Większa konkurencyjność japońskich koncernów Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej