1. Świat Toyoty
  2. Nowości
11 października 2023

Toyota na Japan Mobility Show 2023

Na ekspozycji – Century, Crown, łazik księżycowy oraz prototypy

Toyota podczas tegorocznych targów Japan Mobility Show zaprezentuje teraźniejszość i przyszłość motoryzacji. Na stoisku marki można będzie obejrzeć nie tylko nowe samochody i prototypy, lecz również sprawdzić, jak się prowadzi auto bez użycia pedałów przyspieszenia i hamulca.

 

Japan Mobility Show rozpocznie się w Tokio w dniu 26 października i potrwa do 5 listopada. Toyota na te targi przygotowała specjalną wystawę pod hasłem „Zmieńmy przyszłość motoryzacji – Znajdź swoją przyszłość”.

Stoisko marki będzie odzwierciedlać strategię mobilności dla wszystkich (Mobility for All). Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze modele, w tym ultraluksusowe Century. Pojawi się również nowa gama – Crown, cała seria prototypów, które są wskazówką, jak będą wyglądać auta kolejnej generacji, a także łazik księżycowy.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji, w tym występów artystów. Goście będą mogli też skonfigurować różne pojazdy, a także zasiąść za kierownicą wyścigowego symulatora. Jeden z pojazdów (specjalnie z myślą o Japan Mobility Show) przerobiono na tzw. Capsule Bar – dla osób, które go odwiedzą, przygotowano miniaturowe modele aut jako prezenty.

Zaprezentowany zostanie też innowacyjny symulator NEO Steer (New Era Operating Steering), wykorzystujący najnowocześniejsze technologie. Marka chce, by w przyszłości można było prowadzić pojazd także w pozycji stojącej lub z wózka inwalidzkiego, bez konieczności używania pedałów przyspieszenia czy hamulca. Zwiedzający będą mogli tego doświadczyć w symulatorze opartym o grę „Gran Turismo 7” na platformie Sony PlayStation.